פרופיל בלגי ברזל

חלון בלגי הוא בראש ובראשונה חלון עם מסגרת מתכת (פרופיל מתכת) דקה. אין חובת חלוקה של הזגוגית למשבצות או עיצוב קלאסי מיושן. בשנים האחרונות, אנו פוגשים את החלונות הבלגיים בבתים רבים בישראל, הסיבות לכך הן נוחות, עמידות, עיצוב וירידת מחירים. האלומיניום נכנס אל התחום והחל מחליף את השימוש בברזל הכבד. כיום, אפשר להזמין פרופיל בלגי עשוי אלומיניום שנראה בדיוק כמו פרופיל בלגי ברזל מלא. איש לא יצליח להבחין שלא מדובר בחלון ברזל כבד וחזק.


חשוב לציין שהאלומיניום הוא חומר גלם עמיד ואיכותי, הוא אידאלי בעבור האקלים הישראלי ההפכפך, אך אין לו את היכולת להתחרות בחוזק של הברזל. פרופיל בלגי ברזל עודו החזק ביותר. אם אתם מחפשים לעצמכם את הפרופיל החזק ביותר (כזה שאפילו פטיש לא יכול לשבור או לעקם), עליכם לבחור בברזל. 


תחזוקה נכונה של פרופיל בלגי ברזל

כמו כל פריט אחר בבית שעשוי ברזל, גם את הפרופיל של החלון יהיה עליכם לצבוע אחת למספר שנים. הצביעה נדרשת בשל אפקט ההגנה שמעניק הצבע למתכת מפני חלודה. הברזל ידוע כרגיש לקורוזיה כך שעלינו להגן עליו ולעצור מיד כל תהליך של החלדה. פרט להתייחסות לנושא החלודה, הברזל אינו דורש תחזוקה. חלונות עשויים ברזל צפויים לשרת אתכם נאמנה במשך עשרות שנים. 


איזה חלון כדאי להזמין?

בעבר, פרופיל בלגי ברזל היה שם נרדף לחלון גדול עם חלוקה למשבצות קטנות ושוות. כיום, ניתן להזמין את אותו דגם קלאסי מעוצב ומרשים או להחליף אותו בדגמים מודרניים שאינם כוללים חלוקה פנימית לריבועים. החלונות הבלגיים כיום כבר אינם מיוצרים מאותה פלדה בלגית כבדה כך שאין מניעה משימוש בזגוגיות גדולות. 


יש לציין שכאשר בוחרים פרופיל ברזל כבד הדבר מפעיל עומס על הצירים ודורש תחזוקה אינטנסיבית יותר. יש להקפיד להגן על הצירים מפני גשם ולחות שמעודדים התפתחות של חלודה. שימוש בפסי גומי ושאר אביזרים מצליח לשפר את התפקוד של חלונות ודלתות ברזל. קיים היום פתרון לבעיית החלודה, החריקות, המשקל והאיטום. הקפידו לרכוש את החלונות מספק אמין ומקצועי ותצליחו ליהנות מהטכנולוגיה החדישה שהופכת את הברזל לחומר גלם ידידותי לשימוש. 


logo בניית אתרים